fbpx

OKNA W TECHNOLOGII GREENLINE

Oknar > Porady > OKNA W TECHNOLOGII GREENLINE

Społeczeństwo przywiązuje coraz większą wagę do kwestii ekologii. Są to drobne gesty, takie jak rezygnacja z reklamówek foliowych na rzecz toreb materiałowych czy papierowych, jak i duże inicjatywy, np. sprzątanie pobliskich lasów. Zdajemy sobie sprawę, że tworzywa sztuczne są bardzo dużym zagrożeniem dla środowiska, dlatego już od 2004 roku okna z PVC sprzedawane przez naszą firmę wykonane są w technologii Greenline. 🙂  

EKOTECHNOLOGIA GREENLINE

Greenline to ekologiczna idea stabilizatorów, w których związki ołowiu zostały zastąpione cynkiem i wapniem, a to oznacza, że okna, które zostały wyprodukowane w tej technologii, można w całości poddać recyklingowi. Elementy PVC są mielone, tworząc regenerat, który następnie włączony jest ponownie do produkcji nowych profili.

Dlaczego jest to tak ważne? Ołów jako komponent w produkcji jest szkodliwy. Rozwój przemysłu, jak i ludzka działalność przyczyniły się do jego emisji do atmosfery. Jest on groźny dla zwierząt i ludzi, ponieważ jony ołowiu łączą się z enzymami, co prowadzi do zakłócenia pracy centralnego i ośrodkowego układu nerwowego, układu krwiotwórczego, nerek oraz wątroby. Ołów jest toksyczny także dla roślin, gdyż zaburza proces dzielenia komórek, fotosyntezy oraz gospodarki wodnej. Dzięki wyeliminowaniu go z produkcji profili PVC i zastąpieniu  ekologiczną kombinacją wapnia i cynku redukujemy zużycie tego szkodliwego metalu o 6,5 tysiąca ton rocznie – odpowiada to ładunkowi ponad 160 samochodów ciężarowych! 

ZALETY

Jedną z najważniejszych zalet okien wykonanych w technologii Greenline jest fakt, iż w 100% można je poddać recyklingowi. Jednak to nie wszystko! Taką stolarkę cechuje także:

  • bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna, 
  • odporność na warunki atmosferyczne, 
  • trwałość i estetyka, 
  • są przyjazne dla alergików i astmatyków – nie zawierają substancji drażniących, 
  • nieograniczone możliwości architektonicznego kształtowania okien, 
  • bogata paleta kolorów i wzorów oklein drewnopodobnych. 

Okna przyczyniają się w istotnym stopniu do utraty ciepła w domu. Dzięki wymianie starych okien na nowe,  energooszczędne można w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania, a co za tym idzie, emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto pozwala to na redukcję zużycia oleju opałowego o 300 milionów litrów rocznie! W przybliżeniu  odpowiada to zapotrzebowaniu na opał dla około 200 tysięcy domów jednorodzinnych. 

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej nie jest prosty, jednak decydując się na okna marki Kömmerling, które wykonane są w technologii Greenline, razem z nami wspieracie środowisko naturalne. 🙂