NOWE OKNA – OD ZAPYTANIA OFERTOWEGO DO WYKONANIA MONTAŻU

Oknar > Porady > NOWE OKNA – OD ZAPYTANIA OFERTOWEGO DO WYKONANIA MONTAŻU

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda proces zakupu stolarki okiennej. 🙂 Chcąc złożyć zapytanie ofertowe lub zamówienie w naszej firmie, należy skontaktować się z nami mailowo, telefonicznie lub odwiedzić nas osobiście w siedzibie. 🙂 A następnie…

WYMIARY

W pierwszej kolejności wspólnie ustalamy, kto jest odpowiedzialny za pomiar okien w domu. 

Może to zrobić Klient, jednak wiąże się to z wzięciem przez niego pełnej odpowiedzialności w przypadku, gdy wyprodukowane na zamówienie okna, nie będą pasowały. Jeśli Klient jest pewny podanych wymiarów, wtedy przystępujemy do kolejnego etapu, czyli dopasowywania oferty z handlowcem.

Wymiary może również pobrać jeden z naszych pracowników, wtedy odpowiedzialność za ich prawidłowość spoczywa po stronie naszej firmy. Po podaniu danych kontaktowych oraz adresu Klient otrzymuje informację o najbliższych możliwych terminach przyjazdu pracownika na pomiar stolarki okiennej. 🙂

PRZYGOTOWANIE

Przed przyjazdem naszego pracownika warto przygotować pomieszczenie. Ułatwienie dostępu do okna, z którego mają być pobierane wymiary, na pewno usprawni mu pracę i przyspieszy cały proces. W przypadku braku możliwości wcześniejszego przygotowania stolarki pod pomiar dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć przedmioty wokół okien, aby nie uległy one uszkodzeniu.

Kolejną ważną rzeczą jest to, aby osoba od strony Klienta, która będzie obecna przy pomiarze, dokładnie wiedziała, które okna mają być zmierzone. Nasz pracownik będzie miał ze sobą również próbnik kolorów, więc Klient będzie mógł wybrać ten, którym jest zainteresowany. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań czy niejasności nasz pracownik zawsze służy pomocą. 🙂

DOPASOWANIE SYSTEMU OKIEN I DODATKÓW

Po dokonaniu pomiaru, dalsze czynności stoją po stronie naszego handlowca, który sporządza ofertę. Aby odpowiednio ją dopasować, badane są potrzeby Klienta. Wybierany jest system okienny, pakiet szybowy, jak i mniejsze detale. Podczas analizy bierzemy pod uwagę nie tylko wymiary okien, ale także specyfikację budynku oraz rozkład pomieszczeń.

W naszej ofercie poza stolarką okienną można znaleźć również rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe czy moskitiery. Jeśli Klient jest zainteresowany dodatkowym systemem osłonowym, musi nas wcześniej o tym poinformować. Dlaczego? Taka informacja potrzebna jest w momencie pomiaru, ponieważ od tego zależy to, jakie wymiary okien dopasować. Jeżeli Klient jest zdecydowany, nasz handlowiec dobiera je do stolarki okiennej tak, aby stanowiły spójną całość. 

Na tym etapie handlowiec wraz z Klientem ustalają szczegóły dotyczące płatności, aby po zakończeniu zlecenia dział finansów mógł wystawić fakturę potwierdzającą zakup. 

MONTAŻ

W momencie, gdy zamówienie jest gotowe, handlowiec informuje Klienta o statusie zamówienia oraz ustala z nim dogodny termin odbioru, dowozu bądź montażu.

Istotne jest również to, aby poinformować pracownika odpowiedzialnego za pomiar, handlowca, jak i ekipy monterskiej, czy:

  • zamówienie dotyczyć będzie nowo powstającego budynku czy renowacji starego budynku,
  • na miejscu będzie się odbywał demontaż starych okien czy tylko montaż,
  • będzie to montaż na pianę i kołki lub blachy montażowe/dyble czy może tzw. ciepły montaż, czyli przy pomocy taśmy rozprężnej.

Aby ekipa monterska mogła się odpowiednio przygotować do montażu, musi wiedzieć, czy na budowie potrzebne będzie zastosowanie rusztowania lub wysięgnika. Dodatkowo będzie potrzebny plan rozmieszczenia montowanej stolarki w budynku, aby wiedzieli, które okno, w którym pomieszczeniu zamontować. 

Istotne jest również podanie lokalizacji, gdzie ma się odbyć montaż. Ekipa musi podjąć decyzję, czy załadunek zamówienia nastąpi w dniu montażu czy dzień wcześniej. Ważny jest także gabaryt stolarki okiennej, ponieważ do cięższych i większych konstrukcji potrzebnych jest więcej osób, niż w przypadku tych mniejszych i lżejszych. 🙂